سیپ ترانک
چرا مخابرات برای مکالمات از سیپ ترانک استفاده می‎کند؟
جولای 8, 2019
دستگاه سانترال
چرا به دستگاه سانترال پاناسونیک نیاز داریم؟
جولای 24, 2019
نمایش همه

بیسیم پاناسونیک چه قابلیت هایی دارد؟

بی سیم های پاناسونیک

بیسیم چیست؟

بی سیم پاناسونیک نوعی رادیو محسوب می‎شود که به شکل دو طرفه عمل می‎کند. به این صورت که در آن پیغام به صورت فرستنده – گیرنده ارسال می‎شود. این وسیله کاربردی به دو صورت دستی و ثابت در بازار موجود است. بیسیم‎های ‎دستی قابل حمل هستند اما نوع ثابت آن برای خودرو یا شرکت‎ها ‎استفاده می‎شود. به بیسیم‎های ‎دستی واکی تاکی (walkie-talki) هم گفته می‎شود.

نحوه کارکرد بیسیم به این صورت است که با فشردن دکمه push to talk روشن می‎شود. بیسیم‎ها ‎با فرکانس‎های ‎مختلفی تولید می‎شود. البته یکی از پرکاربردترین آنها دارای فرکانس از ۱۳۶-۱۷۴ مگاهرتز (VHF) و ۴۰۰-۴۷۰ مگاهرتز (UHF) است. میزان توان یک بیسیم براساس قدرت خروجی آن سنجیده می‎شود. البته توان بیسیم با توجه به عوامل محیطی تغییر می‎کند.

نمونه ای از دستگاه‎های ‎بیسیم ، تلفن‎ ‎همراه است که در اغلب اداره‎ها ‎و شرکت‎ها ‎استفاده می‎شود. در این تلفن‎ها ‎فرستنده و گیرنده همزمان می‎توانند پیام صوتی خود را ارسال کنند. این نوع بیسیم از دو فرکانس مختلف استفاده می‎شود.

پاناسونیک یکی از برندهای معتبر بیسیم

یکی از شرکت هایی که در زمینه تولید بیسیم فعالیت دارد، شرکت پاناسونیک است. این برند ژاپنی در سال 1918 با تولید لوازم خانگی کار خود را شروع کرد. دفتر مرکزی پاناسونیک در شهر کادوما، اوساکا قرار دارد.

اگر چه ابتدا فعالیت این شرکت در زمینه فروش لامپ و اتوی برقی بود، اما با ورود تکنولوژی بیسیم و توسعه فناوری‎های ‎مخابراتی، این شرکت وارد عرصه تلفن هم شد.

پاناسونیک که در ابتدا ماتسوشیتا نام داشت، در واقع یک شرکتی ژاپنی و چند ملیتی است. این شرکت اولین برند در زمینه تولید تلفن‎های ‎بیسیم در دنیا محسوب می‎شود.

به طوری که سابقه آن در تولید این محصول به اوایل دهه 1950 باز می‎گردد. از جمله مهمترین ویژگی‎های ‎بیسیم‎های ‎پاناسونیک می‎توان به طراحی زیبا و منحصربه فرد، داشتن رابط کاربری ساده، دارای برد و باتری پرقدرت و ارائه خدمات پس از فروش اشاره کرد. به همین دلیل اکنون پاناسونیک در تمام دنیا به عنوان یک برند بی نظیر تلفن‎های ‎بی سیم پاناسونیک شناخته شده است.

بیسیم پاناسونیک چه قابلیت هایی دارد؟

بیسیم پاناسونیک با قابلیت‎های ‎بی نظیر به بازار ارائه می‎شود. همچنین تنوع محصولات این برند آنقدر زیاد است که گاهی انتخاب را برای مشتریان سخت می‎کند.

قابلیت هایی که در این محصولات وجود دارد باعث محبوبیت آنها در بازار شده است. از جمله مهم ترین قابلیت‎های ‎بیسیم‎های ‎پاناسونیک می‎توان به موارد زیر اشاره کرد:

افزایش کارایی بیسیم

یکی از مهم ترین ویژگی‎های ‎بیسیم پاناسونیک افزایش کارایی آن است. به طوری که برد گوشی و میزان توانایی فاصله گرفتن از آن از دستگاه تا حد زیادی افزایش یافته است.

اگر چه بسیاری معتقدند تلفن‎های ‎خانگی به باتری قدرتمند نیاز ندارند، اما باتری‎های ‎این گوشی همچنان راه پیشرفت خود را طی کرده است. به طوری که با یک ساعت شارژ می‎تواند تا 10 ساعت بدون برق کار کند.

این شرکت از باتری‎های ‎نیکل متال هیدرید برای بیسیم‎های ‎خود استفاده می‎کند. این باتری‎ها ‎عمر طولانی و قدرت نگهداری شارژ بالایی دارند.

اضافه کردن آپشنهای جدید به تلفن بیسیم

یکی دیگر از قابلیت هایی که پاناسونیک برای محصولات خود در نظر گرفته است، قابلیت ذخیره کردن بیش از 100 نام در تلفن است. به طوری که با تماس‎های ‎ورودی، نام آنها در تلفن ثبت می‎شود.

در حالی که این قابلیت در سایر تلفن‎های ‎بیسیم به ندرت دیده می‎شود. از دیگر آپشن‎های ‎جدید این محصول می‎توان به مشخص بودن تاریخچه تماس‎های ‎خروجی و ورودی بیش از 50 تماس اشاره کرد. در واقع پاناسونیک سعی کرده است تا در بیسیم‎های ‎جدید خود حافظه دستگاه را برای کارایی بهتر آن افزایش دهد.

کاربری بیسیمهای پاناسونیک آسان است

از دیگر ویژگی‎های ‎بیسیم‎های ‎پاناسونیک باید به کاربری آسان آنها اشاره کرد. یک کلید چهار جهته در بالای تمامی کلیدهای شماره گیر به چشم می‎خورد.

این کلید برای ورود به منو و سایر اطلاعات مربوط به تنظیمات تلفن کاربرد دارد. کار با این بیسیم‎ها ‎پیچیده نیست و فقط با یک بار کار کردن، کاربر متوجه نحوه استفاده از تلفن خواهد شد.

بهبود کیفیت صدا در محصولات پاناسونیک

یکی دیگر از قابلیت‎های ‎بی نظیر در تلفن‎های ‎بیسیم پاناسونیک بهبود کیفیت صداست. به طوری که صدا در این گوشی با وضوح و کیفیت بهتری دریافت و ارسال می‎شود.

همچنین به دلیل اینکه در بیسیم‎های ‎موجود در بازار با روشن شدن بلندگو، بیسیم قادر به ارسال صدای باکیفیت نیست، پاناسونیک به این موضوع هم فکر کرده است.

صدایی که از بلندگوی محصولات پاناسونیک دریافت می‎شود، شفاف و بلند است. در عین حال با روشن شدن بلندگو، صدا باکیفیت رضایت بخشی ارسال می‎شود.

یکی از امکانات جدید شرکت پاناسونیک برای محصولاتش، استفاده از تکنولوژی اضطرار کاهش صداست. در مواقعی که در محیط‎های ‎خلوت یا کوچک قرار دارید، می‎توانید صدای بلندگوی تلفن را کم کنید.

این کار از طریق دکمه اکو (ECO) صورت می‎گیرد. از مزیت‎های ‎این دکمه کاهش مصرف باتری نیز هست. به طوری که در محیط‎های ‎کوچک و یا در مواقع اضطراری (مثلا قطع برق) می‎توان با فشار دادن دکمه اکو، مصرف باتری را کمتر کرد.

استفاده از بلندگوهای دیجیتالی

در برخی از تلفن‎های ‎بیسیم پاناسونیک از بلندگوهای دیجیتالی «Loud Speaker» استفاده می‎شود. یکی از ویژگی‎های ‎این فناوری قابلیت برقراری تماس بدون در دست گرفتن گوشی است.

این تلفن‎ها ‎برای شرکت‎ها ‎و مکان‎های ‎اداری مناسب هستند. به طوری که کارمندان در زمان کارکردن و بدون اینکه گوشی را در دست بگیرند می‎توانند با تلفن صحبت کنند. همچنین این قابلیت بیسیم‎های ‎پاناسونیک برای زمان هایی که کاربر قادر به برداشتن تلفن نیست، کار را راحت تر کرده است. یعنی کاربر می‎تواند برای سیستم‎های ‎هوشمند تلفن گویا ابتدا دستور العمل‎های ‎ضبط شده را گوش دهد و سپس گزینه را انتخاب کند.

استفاده از تکنولوژی دکت برای بیسیم های پاناسونیک

پاناسونیک برای گوشی های بیسیم خود از تکنولوژی DECT هم استفاده کرده است. در این تکنولوژی کاربر قادر است یک یا چند تلفن را به مرکز تلفن خود متصل کند.

در این صورت چندین تلفن قادر خواهد بود با مرکز تلفن ارتباط برقرار کند. تکنولوژی دکت از یک لینک رادیویی برای ارتباطات صوتی امن بین هندست‎ها ‎و Base Station استفاده می‏‎کند. به همین دلیل کیفیت انتقال صدا در آن از Wireless LAN بهتر می‏‎شود.

اگر بیسیم گم شدن چه کنیم؟

از دیگر قابلیت‎هایی که بیسیم‎های پاناسونیک دارند، پیدا کردن سریع آنها در صورت گم شدن است. در مواقعی که فراموش می‏‎کنید بیسیم را کجا گذاشته اید، می‏‎توانید با فشار دادن یک دکمه در کنار بیس اصلی تلفن، زنگ گوشی بیسیم را به صدا درآورید. بیس اصلی تلفن را می‏‎توانید در صورت کمبود جا روی دیوار نصب کنید.

سایر قابلیت های بیسیم پاناسونیک

از دیگر قابلیت هایی که برای بیسیم های پاناسونیک در نظر گرفته شده است می‏‎توان به منشی تلفنی برای پاسخگویی به تماس های دریافتی اشاره کرد.

همچنین این تلفن‎ها ‎قادر به مسدود کردن تماس های ورودی هم هستند. البته باید در قسمت تنظیمات شماره های مورد نظر را برای تلفن تعریف کنید.

صفحه نمایش با نور کافی در زمان روز یکی دیگر از قابلیت های پاناسونیک است. همچنین نور صفحه نمایش در زمان شب درخشندگی کمتری دارد که به چشم آسیب نمی رساند. از دیگر قابلیت های بیسیم پاناسونیک می‏‎توان به قابلیت پاسخگویی با هر یک از کلیدها اشاره کرد.

سیستم قفل کودک، اعلام زنگ بیداری بسیار پیشرفته، قابلیت کالر آی دی گویا برای پاسخ دهی به تماس های ورودی، کارکرد بیسیم در هنگام نبود برق در صورت گذاشتن بیسیم روی پایه، HAC پشتیبانی از سمعک، نداشتن تشعشع و نویز و … از دیگر قابلیت های بیسیم پاناسونیک است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *